Pismo Święte zawiera w sobie taki ogrom wskazówek i rad, że SZOK!

Współcześni miewają myśli „2.000/5.000 lat temu było inaczej, teraz są inne czasy, wtedy były inne problemy, Biblia nie zakłada tego, że teraz… ~bla bla bla~”. <- głupie myśli. Biblia zakłada wszelkie problemy zarówno świata sprzed 5.000, jak i za X lat (do przyjścia Chrystusa)! Tylko trzeba ją czytać, czytać i jeszcze raz dobrze czytać. A znajdzie się odpowiedź. Bo słowo Boże jest zawsze aktualne, zawsze jest „na czasie”.

Gdy zbierają się ludzie modlący się językami są uznawani za świrów. Ale Biblia ich broni.

Bracia! Nie bądźcie dziecinni! Owszem, wobec zła bądźcie jak niemowlęta, ale w myśleniu bądźcie jak ludzie dojrzali.

W Prawie jest napisane: Obcymi językami i wargami obcych będę przemawiał do tego ludu, ale i tak Mnie nie posłuchają – mówi Pan. 

Tak więc mówienie językami nie jest znakiem dla wierzących, lecz dla niewierzących; prorokowanie natomiast nie jest dla niewierzących, lecz dla wierzących.

Jeśli więc zgromadzi się cały Kościół i wszyscy będą mówili językami, a przyjdą także jacyś ludzie niewtajemniczeni albo niewierzący, to czyż nie powiedzą, że jesteście szaleni?

Jeśli natomiast wszyscy będą prorokowali, a przyjdzie jakiś niewierzący albo niewtajemniczony, to zostanie przez wszystkich pouczony i oceniony o zostanie ujawnione to, co skrywa jego serce. Wtedy upadnie na twarz, odda cześć Bogu i wyzna: „Naprawdę pośród was jest Bóg”.

1Kor 14:20-25

.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.